دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۳۰ | 

برگزاری سمینار بهداشت روان و اهمیت آن در اورژانس پیش بیمارستانی

سمینار بهداشت روان و اهمیت آن در اورژانس پیش بیمارستانی در تاریخ 16 تیرماه 97 در محل وزارت بهداشت برگزار گردید.
برگزار کننده معاونت فنی اورژانس کشور با همکاری مرکز تحقیقات سلامت معنوی بودند ،در این جلسه که گروه هدف آن معاونین فنی اورژانس سراسر کشور بودند ،به اهمیت سلامت روان خود پرسنل اورژانس با توجه به کار پر استرس و سنگین پرداخته شد.
اصول سلامت روان و مدیریت آن در پرسنل اورژانس و لزوم پایش مرتب آن و همچنین نیاز های روانی این افراد برای تطلبق بیشتر با استرس های کاری مورد بحث قرار گرفت توجه به فرسودگی کاری و بررسی علایم اولیه اختلالات روان در پرسنل با پایش مداوم این افراد و کاهش استیگما در مراجعه به متخصص در صورت بروز علایم اختلال روانپزشکی در بین پرسنل از عوامل مهم حفظ سلامت روان است،یکی از نیازهای مهم این افراد نیازهای معنوی است که پرداختن به آن باعث افزایش تاب آوری میشود. همچنین پروتکل برخورد با بیمار روانپزشکی در اورژانس پیش بیمارستانی که قبلا با همکاری این مرکز بروز رسانی و مطابق با امکانات اورژانس کشور شده بود نیز برای حاضرین تشریح شد.در این پروتکل توجه به مسائل فرهنگی و معنوی بیماران نیز اضافه شده بود.توجه به همدلی و استفاده از تکنیک های آرام کننده می تواند بسیاری از بحران ها را مدیریت کرده و مانع مشکلات بعدی در برخورد با بیمار شود.
سخنرانان این همایش از طرف مرکز تحقیقات سلامت معنوی،دکتر محمد رضا شالبافان،دکتر نوشین خادم الرضا  و دکتر فاطمه شیرزاد بودند.

 


   
دفعات مشاهده: 221 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر